SSN 200

 

پوسته یاتاقانی دو تکه است که توانایی کارکرد با رولربرینگ‌ها را دارد و دارای چهار سوراخ در پایه هستند. این نوع پوسته یاتاقان‌ها برای استفاده در هر دو آرایش متقاطع و فیکس ـ‌ لوز که در قسمت آرایش پوسته یاتاقان‌های همین کاتالوگ آمده است، طراحی شده است. جنس آن از چدن خاکستریاست و در شرایط خاص کاری از چدن نشکن  نیز می­توان استفاده نمود. از انواع آرایش برینگ و شافت آن می‌توان به شافت ساده همراه بوش تطبیقی،‌ شافت پله دار روی بوش تطبیقی و شافت پله دار روی رولربرینگ ساده اشاره کرد. از انواع برینگ‌های قابل استفاده با این پوسته یاتاقان رولربرینگ‌ها و از انواع شافت نیز می‌توان به پله دار و ساده اشاره کرد. روان‌کاری آن فقط از نوع گریس است و از انواع آب‌بند آن نیز نمدی و کاسه نمد قابل ذکر است. از متعلقات اضافی این پوسته یاتاقان، حلقه ثابت کننده و درپوش انتهایی را می‌توان نام برد.

پوسته یاتاقان  SSN 200,SSN 300

برینگ پوسته یاتاقان  SSN 200دارای بوش تطبیقی نمی‌باشد. که بصورت مستقیم روی شافت قرار می گیرد و معمولاً در کارهایی انتخاب می شود که شرایط استفاده بوش تطبیقی را ندارد و نیز مجموعه آنها دارای لرزش و تنش غیرمتعادل می‌باشد زیرا لرزش و تنش باعث می شود که بوش تطبیقی شُل شده و یا بر اثر فشار له شود و تغییر شکل دهد در ضمن پوسته یاتاقان سری SSN300  با حفظ اندازه شافت نسبت به SSN 200 و با تغییر در قطرخارجی و ارتفاع برینگ و متعاقباً بزرگتر شدن پوسته یاتاقان می تواند فشار و ضربه بیشتری را نسبت به سری SSN 200 متحمل شود. ضمناً تلرانس ماشینکاری نشیمنگاه برینگ سری پوسته یاتاقان SSN،H6  می‌باشد.

لازم به ذکر می‌باشد که کارخانه SDFR با توجه به داشتن شناخت لازم از صنایع کشور و موارد استفاده این پوسته یاتاقان‌ها موفق به تولید نوع با آب‌بندی کاسه نمدی آن گردیده که همان مشخصات پوسته یاتاقان‌های ذکر شده را دارا می‌باشد، با این تفاوت که دارای قیمت مناسب‌تر، استهلاک کمتر و مونتاژ راحت‌تری می‌باشد و در کاربردهای معکوس مثل زیر ریلها می‌تواند استفاده شود.